גנרון - מותג גגות ירוקים, מוצרי גינון ותשתיות לסביבה טובה יותר.

גגות וקירות ירוקים

מוצרי גינון ותשתיות

גינון חוץ ופנים

04-9841572

050-5321705

youtube


רביעי, 02 אפריל 2014 10:41

טיפים להצלחת הגג הירוק

Written by 
Rate this item
(0 votes)

גינון גגות אינו מסובך. היוועצו באנשי מקצוע אמיתיים ועשו זאת נכון.

 

עובדה: מים על גגות ובקרקע סביב מבנים עלולים לגרום לבעיות משמעותיות הן במהלך הבנייה והן לאחר סיומה. 70%

מכלל הנזקים הנגרמים למבנים קשורים במים, מחציתם בשל איטום לקוי ובעיות ניקוז ...

 

הבניין שלכם ייחודי. יש לכם דרישות שונות. צרכים שונים. אסתטיקה שונה. שיקול לא נכון בבחירת המרכיב הקטן ביותר עלול להשפיע על ביצועי הגג הירוק בעתיד.פתרונות באמצעות מוצרי "מדף" כפי שמציעים לעיתים “אנשי מקצוע”, ספקים או בתי מסחר חסרי ניסיון בתחום או להבדיל, “סוחרים מנוסים”, עלולים לגרום לכם לכשלים וכאבי ראש גדולים בעתיד. יצירת הפאר שתכננתם עלולה להפוך לאכזבה קשה או חלילה גם לגרום לנזק כספי.

להבדיל, בגנרון מאמינים בשימוש במוצר האיכותי המתאים והנכון ביותר לצרכיכם המיוחדים ובמחיר ההוגן ביותר.

 

 

בניגוד לחלק ממתחריה, גנרון אינה כבולה בהסכמי רכישה של מוצרים “קנייניים” (proprietary products) ואינה מחויבת לרכוש את מוצריה אך ורק אצל יצרן כזה או אחר. במקרים רבים מוצרים “קנייניים” נמכרים ללקוח במחיר גבוה הרבה יותר מהרגיל ואתם הלקוחות הם אלה המממנים את עלותם הנוספת של מוצרים אלה.

גנרון מאמינה כי גישה של “סל מוצרים אחד מיצרן אחד” משרתת לעיתים קרובות את היצרן יותר מאשר אתכם הלקוחות...

 

 

מפרט טכני

פעלו עפ"י מפרט טכני מסודר כמו מפרט גנרון לגגות ירוקים או מפרטים של FLL או של חברות מובילות ומנוסות בתחום.

 

 

מערכת התשתית לגג הירוק

השתמשו אך ורק במוצרים איכותיים המתאימים למטרה לה אתם מייעדים אותם. הנה מספר דוגמאות למרכיבים אשר ישמשו אתכם בבניית הגג. התייחסו אל כולם בכובד ראש על מנת ולהימנע מכאב הראש שלכם בעתיד:

 • בדים גיאוטכנים
  הימנעו משימוש בבדים גיאוטכנים המסופקים ללא נתונים כלשהם מהספק ומהיצרן וללא ערבויות היצרן לעמידה למגע עם ביטומן ועם מיקרואורגניזם ודשנים. הבדים חייבים לשאת תווי תקן אירופאי (CE) לניקוז, להתקנה בקרקע ובמערכות איטום.
  הימנעו משימוש בבדים גיאוטכנים בעלי עמידות נמוכה מידי לחדירה (
  CBR- לפחות 2.7 קילו ניוטון) וחוזק נמוך מידי למתיחה (רצוי לפחות 15 קילו ניוטון/מטר) שלא לפי מומלץ ע“י FLL. אלה עלולים לגרום לכשלים חמורים בגג עם חלוף השנים. ישנה חשיבות רבה לחומרים מהם עשויים הבדים. כשהם מיוצרים מתערובת לא מוגדרת של חומרים קשה מאד יהיה לדעת את עמידותם בתנאים שישררו במקום התקנתם.
  שימו לב: בדים מסוימים מתפרקים ומתכלים במגע עם בטון ואחרים יתפרקו במגע עם מיקרואורגניזם או ביטומן.
 • יריעות לחסימת שורשים
  מומלץ להשתמש אך ורק ביריעות לחסימת שורשים מהסוג הנושא אישורים משני גופים אלה: FLL (* ראו הסבר מטה) ו/או אישור תו תקן אירופאי DIN EN 13948. יריעות שכאלה תהיינה עשויות מחומרים כגון ,HIGHLASTIC או FPO שנבחנו לעמידות לחדירת שורשים במשך 4 שנים כששימשו כמכלי הגידול לצמחים במכוןFLL .
  על פי הנחיות
  FLL כל היריעות על הגג תהיינה מולחמות או מודבקות כימית אחת לשנייה לצורך יצירת יריעה אחת שלמה והומוגנית, כולל בכיסוי האנכי של איטום מעקות וקירות.
  התרחקו מיריעות שלאף אחד אין מושג באם נבחנו לייעוד לו אתם מתכננים אותן. וודאו כי היריעות עמידות למגע עם ביטומן ועם מיקרואורגניזם ודשנים.
  מומלץ לא לבטוח בעמידותן של יריעות איטום לחדירת שורשים אלא אם הספק נותן אישור ואחריות בכתב לעמידותן ל - 10 שנים לפחות לחדירת שורשים (במערב אירופה ובארה”ב מקובל גם 20 שנה בקירוב).
 • יריעות / אלמנטים לניקוז
  הימנעו מכל תכנון שאינו נותן פתרון לגג המנוקז כראוי. בדקו תמיד באם נתוני היצרן לכושר סילוק המים של יריעות הניקוז מתאימים לגג שלכם ואם היריעות או אלמנט הניקוז חזקים על מנת לעמוד “בתלאות ההתקנה” ובעומסי הגינה והדומם בה. יש לבדוק את עמידות הניקוז לכל התנאים בגג ובמצע הגידול ולוודא כי אורך חיי המוצר בתנאים אלה יהיה 25 שנים לפחות.
 • יריעות סינון
  יריעות סינון שאינן עונות לדרישות הגג הירוק עלולות להיכשל במילוי תפקידן ולגרום להצפת הגג, לריקבון וניוון של מצע הגידול והצמחים. חורי הניקוז ביריעות יהיו בגודל המומלץ ע”י FLL וכך גם חוזקן למתיחה, עמידותן לחדירה (CBR) וכושרן להחדרת מים. יריעות הסינון תהיינה בעלות אורך חיים של 25 שנים לפחות בקרקע ועמידות למגע עם ביטומן, דשנים, בטון ומיקרואורגניזם.  

 

 

הימנעו מספקים שמכירים רק פתרון אחד

מידה אחת קונים בחנות בגדים. כל גג שונה מהאחרים ולכן גם דורש פתרון מיוחד. אין מערכת אחת המתאימה לכל הגגות.

ישנם משתנים רבים מדי בשטח, בניקוז, באקלים, בשיפועים. מערכות לגגות בשיטה שכזאת-"מערכת בגודל שמתאים לכל גג" משרתת יותר את מטרותיו של היצרן והספק ופחות את הצרכים של הצרכן.

 

 

הגג הירוק הוא השקעה לטווח הארוך

הימנעו מחסכון לא מוצדק וקיצוץ בעלויות. מדהים כמה הזול של היום יכול להיות כל כך יקר ומכאיב מחר.

 

 

מתכנן מנוסה מבין כי דברים רבים בגג משולבים לפעול יחדיו

אל תתנו לכאלה שאינם מנוסים או שאינם מבינים בגגות ירוקים לערוך שינויים במבנה המתוכנן של הגג הירוק. שינויים שכאלה עלולים לעיתים לפגוע בשלמות המערכת. לא נעים לפרק גינת גג עקב כשלים וטעויות.

לפרויקט ישנם לעתים היבטים שונים שמתגלים רק באתר העבודה ובמצבים שונים מהצפוי והמתוכנן. אם המתכנן שלכם אינו מלווה את ההתקנה, נושאים שכאלה עשויים שלא להיפתר כראוי. זה עלול להיות ההבדל הדק בין כישלון לבין הצלחה מסחררת.

היעזרו בייעוץ ואולי אף בליווי מקצועי בעת הביצוע.

 

 

* FLL הארגון הגרמני המוביל בעולם בקביעת המלצות ונהלים לביצוע ולתחזוקת גגות ירוקים http://www.fll.de

זהו ארגון ללא מטרות רווח אשר נוסד בשנת 1975 על ידי שמונה ארגונים מקצועיים בגרמניה לצורך חקר הגינון והגגות הירוקים.

הארגון פרסם ומעדכן רשימה ארוכה של הנחיות והוראות לעבודה בגגות ירוקים.

ארגון FLL שוקד על קביעת סטנדרטים והנחיות לטכנולוגית הגג הירוק מזה 25 שנים. מאגר ההמלצות שלהם-"הקו המנחה לתכנון, ביצוע ותחזוקה של אתרי גגות ירוקים" (הנחיותFLL) מהווה מלאכת מחשבת איכותית המתבססת על הניסיון שהצטבר מבנייה ותחזוקה של כ-100 מיליון מ"ר גגות ירוקים. למרות זאת ההנחיות לא מספקות פתרונות לכל הבעיות בגגות הירוקים, אך הן מהוות כלי בסיסי לבנייה אמינה ובאיכות גבוהה של גגות ירוקים בעולם.

 

תכנון מחושב וזהיר ועמידה בתקנים לאורך כל התהליך יבטיחו את הנאתכם לשנים הבאות.

 

הערת גנרון

המידע בפרק השאלות והתשובות ניתן אך ורק לצורך הסבר כללי על הגגות הירוקים. המידע לא נועד לשמש כמדריך או הנחיות לתכנון ולהתקנת גגות ירוקים. גנרון תהיה אחראית לשלימות גגות ירוקים רק כשהתשתיות בהם תוכננו על ידה, הותקנו על ידה או ע”י מי שהוסמך לכך על ידה ושהם מתוחזקים על ידה או ע”י מי שהוכשר לכך על ידה.

 

בהצלחה

רוני בנין, מנכ”ל גנרון

Read 4494 times Last modified on חמישי, 24 אפריל 2014 07:04
More in this category: « שאלות ותשובות
אתם כאן: דף הבית טיפים להצלחה